Atslēgas vārdi un Etsy veikala SEO

Kas ir SEO?

SEO (Search Engine Optimization) jeb meklētājprogrammu optimizācija ir darbības, kas uzlabo tavu preču pozīcijas meklēšanas rezultātos. Etsy veikala SEO mērķis ir panākt, lai tavas preces būtu Etsy meklēšanas rezultātu pirmajā lapā.

Kas ir atslēgas vārdi?

Atslēgas vārdi (keywords) ir vārdi, kurus pircēji izmanto meklēšanā un raksta lodziņā Search, tāpēc tie ir jāizmanto Etsy veikalā (preču nosaukumos, tagos un citur). Tādā veidā tu uzlabo savu preču pozīcijas meklēšanas rezultātos, jo sniedz meklētājprogrammai informāciju, ka tava prece ir tā, ko pircējs meklē.

Ko vajadzētu darīt?

1. Domā kā pircēji – kādus vārdus viņi izmantotu, ja meklētu tavu preci.

2. Izmanto nevis atsevišķus vārdus, bet frāzes no diviem, trim vai vairāk atslēgas vārdiem. Piemēram, nevis tikai mittens, bet knitted mittens, red mittens, red knit mittens, red wool mittens vai handknit red wool mittens u.tml. Garākas frāzes ir labākas (tās precīzāk apraksta preci un konkurence ir mazāka), ja vien pircēji tās izmanto meklēšanai.

3. Raksti atslēgas vārdus tādā secībā, kā cilvēki runā. Piemēram, nevis mittens wool red, bet red wool mittens.

4. Lieto tādas frāzes, kādas pircēji tiešām meklē. Vārdu novietojums ir svarīgs, piemēram, ja pircējs meklē red mittens, tad tava prece būs labākā pozīcijā, ja tās nosaukumā būs izmantota precīzi frāze red mittens, ar frāzi red wool mittens pozīcija vairs nebūs tik augsta, jo starp vārdiem red un mittens ir vārds wool.

5. Izmanto špikeri, lai redzētu, ko pircēji meklē – ja sāksi rakstīt kādu vārdu lodziņā Search, Etsy parādīs nesen meklētās frāzes.

6. Izmanto arī mazāk populārus (nišas) atslēgas vārdus – tos meklē mazāk, bet arī konkurence ir mazāka, tāpēc ar tiem iespējams iegūt pat vairāk preču skatījumu nekā ar populārākiem atslēgas vārdiem.

7. Neaizmirsti par reģionālajām īpatnībām dažādu vārdu lietošanā un rakstības atšķirībām. Etsy meklēšanas rezultātos rāda visus vienskaitļus un daudzskaitļus kopā (tāpēc nav jālieto atslēgas vārdi dubultā), tāpat ir arī ar populārākajiem atšķirīgi rakstāmajiem vārdiem, piemēram, jewelry un jewellery. Tomēr, lai būtu pavisam droši par kādu konkrētu vārdu, ir vērts notestēt, vai meklēšanas rezultāti ir vienādi.

8. Katrai precei izvēlies galveno atslēgas frāzi (2-3 vārdus), ko liec nosaukuma sākumā (pirmos vārdus Etsy uzskata par svarīgākiem). Pēc tam papildini nosaukumu ar citām frāzēm. Galvenajā atslēgas frāzē lietoto vārdu atkārtošana citās frāzēs palīdz preces pozīcijām Etsy meklēšanas rezultātos.

9. Ja tev ir tikai dažas viena veida preces – izmanto populārākos atslēgas vārdus un frāzes. Ja līdzīgu preču ir daudz – vari izmantot dažādākas atslēgas frāzes un rakstīt dažādus nosaukumus. Tādā veidā tu vairo veidus, kā pircēji varētu tavas preces atrast.

10. Pārliecinies, vai preces nosaukumā ir iekļautas preces atrašanai vajadzīgās frāzes (vārdu secība, pareizrakstība utt.). Pozīcijas Etsy meklēšanas rezultātos visvairāk ietekmē preces nosaukums – ja tas nav labi uzrakstīts, tagi var būt izcili, taču tie situāciju neglābs.

11. Domā ne tikai par meklētājprogrammām (robotiem), bet arī par pircēju – vai no preces nosaukuma var saprast, ko tu pārdod. Ja gribi savai precei dot dzejisku nosaukumu, kas nebūs noderīgs meklētājprogrammām, bet uzrunās pircēju, raksti to preces aprakstā vai preces nosaukuma pašās beigās aiz meklēšanai noderīgajām atslēgas frāzēm.

12. Ja vēlies izmantot preču nosaukumos pieturzīmes, dari tā. Tās neietekmē meklēšanas rezultātus (meklētājprogrammas tās neņem vērā), taču ļauj pircējam vieglāk uztvert rakstīto. Pārliecinies, ka aiz komatiem un punktiem un abpus citām pieturzīmēm ir atstarpes – citādi meklētājprogrammas tos nesapratīs kā atsevišķus vārdus un viss ieguldītais darbs būs vējā.

13. Atslēgas frāzes no nosaukuma atkārto tagos – Etsy piešķir lielāku svaru frāzēm, kas ir gan nosaukumā, gan tagos. Frāzes raksti tieši tāpat kā nosaukumā.

14. Tagos vari rakstīt arī tādas frāzes, kādu nosaukumā nav. Ja tās ir frāzes ar nelielu konkurenci – tad pietiks ar tagu, lai iekļūtu Etsy meklēšanas rezultātos. Tādā veidā strādā komandu tagi.

15. Izmanto visas 13 tagu vietas. Tagu secība nav svarīga, pēdējais tags ir tikpat svarīgs kā pirmais.

16. Aizpildi Shop title, Shop announcement, About page un Policies. Ja tev ir palīgi, ieraksti tos About page veikala dalībnieku sadaļā. Etsy meklētājprogramma ņem vērā arī pircēju pieredzi tavā veikalā. Informācija, caurspīdība un stāsts ir daļa no labas pirceju pieredzes, tāpēc Etsy ņem vērā, vai šie lauki ir aizpildīti.

17. Shop title, Shop announcement un About page arī izmanto atslēgas vārdus un frāzes. Garajos tekstos liec tos tuvāk sākumam.

Ko nevajadzētu darīt?

18. Nepārcenties ar pārspīlētu pilnīgi visu iespējamo un dažreiz arī attāli saistīto atslēgas vārdu sarakstīšanu vienā preces nosaukumā. Angliski to sauc par keyword stuffing – atslēgas vārdu sastūķēšanu. Vairums meklētājprogrammu (piemēram, Google) ir iemācītas šādus gadījumus atpazīt kā spamošanu un/ vai automātiski ģenerētu tekstu. Raksti kā cilvēks un izmanto vārdus, kas patiešām attiecas uz preci. Nav obligāti jāizmanto visas Etsy preces nosaukumam pieejamās rakstu zīmju vietas.

19. Vārdos neliec atstarpes starp burtiem (piemēram, lai izceltu kādu vārdu) – meklētājprogrammas tos uztvers kā atsevišķus burtus, nevis vārdus.

20. Ja ķeries pie veikala uzlabošanas, nemaini preču nosaukumus un tagus uzreiz visam veikalam. Nomaini daļai un vērtē statistiku. SEO vajadzīgs laiks, lai redzētu rezultātu.

P.S. Tiem, kam šis teksts šķiet pazīstams, jā, šī ir jauna redakcija rakstam, kas šajā blogā tika publicēts tieši pirms gada.

Advertisements
Atslēgas vārdi un Etsy veikala SEO

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s